84 דקות בלבד הפסיקו היום (רביעי) לאלוף וימבלדון 2013, אנדי מארי לטייל לעבר הסיבוב השלישי, הקורבן התורן היה בלאז רולה. הסלובני קרס על המשטח הירוק עם 1:6, 1:6 ו-0:6 משפיל אפילו שמהצד השני נעמד יריב בדמותו של הבריטי.
מארי יפגוש במדורג 27, רוברטו באטיסטה אגוט מספרד שניצח את יאן הינריך הצ'כי 5:7, 6:4, 2:6 ו-2:6. גרגור דימיטרוב הבולגרי (11), אלוף קווינס, לא התקשה לנצח את המדורג 236 בעולם, לוק סביל האוסטרלי, 3:6, 2:6 ו-4:6.
דימיטרוב ישחק עם המדורג 21, אלכסנדר דולגופולוב מאוקראינה באחד המפגשים המרתקים של הסיבוב הבא. האוקראיני ניצח את בנג'מין בקר הגרמני 7:6, 6:7, 3:6 ו-4:6.
נובאק ג'וקוביץ, המדורג ראשון בטורניר, הזיע היום לא מעט מול ראדק סטאפנק הצ'כי הבלתי נגמר בן ה-36.
|
אנדי מארי חוגג (רויטרס) |
|
|
לאחר שנולה עלה ל-0:2 במערכות עם 4:6 ו-3:6, סטאפנק הצליח לחזור בשובר השוויון של המערכה השלישית מפיגור ל-5:7 ולקח את השני בעולם למערכה רביעית שאף היא הגיעה לשובר שוויון בו הצליח הסרבי לנצח 5:7 ולהימנע ממערכה חמישית שאין לדעת מי היה מנצח בסיומה. ג'וקוביץ ישחק בסיבוב השלישי עם ז'יל סימון הצרפתי שניצח 6:7, 4:6 ו-4:6 את רובין האסה ההולנדי.
המדורג שישי, תומס ברדיך הצ'כי איבד את המערכה הראשונה לאוסטרלי ברנרד טומיץ' אבל הצליח להתאושש בשלוש המערכות הבאות וניצח 6:4, 6:7, 6:7 ו-1:6. ברדיך יפגוש במדורג 26, הקרואטי מריאן צ'יליץ' שניצח את אנדראס הידר מורר האוסטרי 6:3, 1:6, 4:6 ו-4:6.
|
תומס ברדיץ´. ממתין לפגישה עם צ'יליץ' (רויטרס) |
|
|
אנדריי קוזנצוב מרוסיה (118 בעולם) חולל את ההפתעה הגדולה ביותר בטורניר הגברים עד כה כשניצח בחמש מערכות את המדורג שביעי, דוד פרר מספרד, 7:6, 0:6, 6:3, 3:6 ו-2:6.
קוזנצוב יפגוש בלאונרדו מאייר הארגנטיני, מומחה חימר שניצח את מי שנחשב טוב על הדשא, מרקוס בגדטיס מקפריסין, 7:6, 4:6, 1:6 ו-4:6.
|
קוזנצוב יפגוש את מאייר הארגנטינאי (רויטרס) |
|
|
הפתעה גדולה נוספת סבב המשחקים הגיעה שוב מכיוונו של סרגיי סטחובסקי. האוקראיני שלח הביתה את המדורג 12 בטורניר וכוכב טורניר הרולאן גארוס, ארנסט גולוביס בשלוש מערכות, 4:6, 3:6 ו-6:7.
סטחובסקי ישחק עם ג'רמי שארדי הצרפתי שגבר במשחק מרתק ודרמטי על מרינקו מטוסביץ האוסטרלי, 7:6, 6:7, 6:7, 4:6 ו-5:7. סטחובסקי, המדורג 90 בעולם, מתעורר מדי שנה על המשטח הירוק, בשנה שעברה הוא היה אחראי לסנסציה כשהעיף את לא אחר מאשר, רוג'ר פדרר.
|
סרגיי סטחובסקי. שוב מפתיע בווימבלדון (רויטרס) |
|
|
המדורג 20 בעולם, קווין אנדרסון ניצח ועבר לסיבוב הבא לאחר 6:7, 6:1, 3:6 ו-4:6 מול מול אדוארד רוז'ה ואסלין הצרפתי. הדרום אפריקני הזדקק לארבע מערכות בסופן ידו הייתה על העליונה. אנדרסון יפגוש בליצן האיטלקי פאביו פואניני המדורג 16 בעולם.
משחקם של ג'ו וילפריד טסונגה ו-סאם קווארי מארה"ב נמתח עד הקצה, כשירדה החשיכה כשהוא במצב מרתק של 9:9 במערכה החמישית. קווארי ניצח 4:6 במערכה הראשונה ו-6:7 בשלישית, טסונגה זכה עם 6:7 במערכה השנייה ו-3:6 במערכה הרביעית.
קווארי החמיץ מץ פוינט ביתרון 5:6 במערכה הקובעת, והשניים ימשיכו לשחק מחר, וינסו אולי לשבור את השיא של איזנר ומהוא מלפני 3 שנים, שהסתיים עם 68:70 במערכה החמישית.
אזרנקה עפה, נה לי ו-רדוונסקה העפילו
ויקטוריה אזרנקה, שחזרה לשחק רק לפני כשבוע אחרי העדרות ארוכה בת שלושה חודשים, סיימה את דרכה בוימבלדון עם הפסד צמוד לסרבית בויאנה יובנובסקי 6:3, 3:6 ו-5:7.
הסרבית הוליכה 1:4 במערכה השלישית, אזרנקה נלחמה וחזרה ל-5:5, אבל הפסידה את שני המשחקונים הבאים והלכה הביתה מוקדם אך באופן צפוי. בויאנובסקי תפגוש במדורגת 175 בעולם, טרזה סמיטקובה בת ה-19 שניצחה 3:6 ו-6:7 את קוקו וואנדווה האמריקנית אלופת דן בוש.
|
בויאנה יובנובסקי. חיוך של ניצחון (רויטרס) |
|
|
קרולין ווזניאקי הדנית, מדיחתה של שחר פאר, עלתה לסיבוב השלישי עם 3:6 ו-2:6 קל על נעמי ברודי מבריטניה. יריבתה הבאה של המדורגת 16 בעולם תהיה אנה קנוך בת ה-16 מקרואטיה שניצחה את יאנינה ויקמאייר מבלגיה, 6:3, 2:6 ו-2:6.אלופת אוסטרליה.
נה לי מצליחה בינתיים להתקדם בטורניר ללא תקלות. המדורגת שנייה בעולם עלתה לסיבוב השלישי עם 2:6 ו-2:6 על איבונה מסבורגר האוסטרית. ברבורה זלהובה סטריקובה הצ'כית תשחק מולה לאחר שהדיחה את המדורגת 32, אלנה וסנינה 4:6 ו-2:6.
המדורגת רביעית, אגה רדוונסקה שרגילה ללכת רחוק בווימבלדון בשנים האחרונות לא התקשתה אף היא וניצחה 4:6 ו-0:6 את קאסי דלקווה האוסטרלית. אגה רדונסקה תפגוש בפורטוגלית מישל לרשר דה בריטו שמתעוררת כל וימבלדון מחדש וניצחה את ג'רמילה גאדסובה האוסטרלית 3:6, 6:4 ו-3:6.
|
נה לי. ללא תקלות בינתיים (רויטרס) |
|
|
אלופת ווימבלדון חמש פעמים, וונוס ווליאמס, עבדה קשה במשך מערכה אחת אבל טיילה בשנייה מול קרומי נארה היפנית 6:7 (4:7) ו-1:6. מי שתפגוש אותה בסיבוב השלישי היא פטרה קביטובה, אלופת 2011, שנראתה מצוין כשהביסה את מונה ברתל הגרמנייה 2:6 ו-0:6.
לורן דיוויס מארה"ב הפתיעה את פלביה פנטה (12) מאיטליה עם 4:6 ו-6:7 ותפגוש בשוואי פנג מסין שהביסה את מריה קרילנקו מרוסיה 3:6 ו-0:6.
המדורגת 10, דומיניק סיבולקובה שרדה מרתון דרמטי מול הבלגית אליסון ואן אוטובנק וניצחה 6:3, 3:6 ו-6:8 , יריבתה תהיה לוסי סאפארובה הצ'כית (23) שניצחה את פולונה הרצוג הסלובנית 6:7 ו-5:7. אטרינה מקרובה מרוסיה (22) ניצחה את היפנית מיסקי דוי 5:7 ו-4:6 ותשחק מול הצרפתיה העולה קרולין גארסיה שניצחה את האמריקנית וארבה לאפצ'נקו , 5:7 ו-3:6.